Välkommen till Calluna.

Callunas kontor

Calluna AB
Kryddstigen 14E, 802 92 Gävle
Telefon: 0702-14 55 71
Hitta hit

Calluna AB
Lilla torget 4, 411 18 Göteborg
Telefon: 013-46 10 311
Hitta hit

Calluna AB
Norra Långgatan 1, 392 32 Kalmar
Telefon: 0702-53 38 63
Hitta hit

Calluna AB
Karlagatan 5, 531 32 Lidköping
Telefon: 0705-48 87 07
Hitta hit

Calluna AB
Linköpings slott, 582 28 Linköping
Telefon: 013-12 25 75
Hitta hit

Naturcentrum
Lasarettsgatan 1, 582 29 Linköping
Telefon: 013-20 62 68
Hitta hit

Calluna AB
Aurorum 2, 977 75 Luleå
Telefon: 070-659 59 66
Hitta hit

Calluna AB
Husargatan 3, 211 28 Malmö
Telefon: 0709-50 24 38
Hitta hit

Calluna AB
Hästholmsvägen 28, 131 30 Nacka
Telefon: 08-518 077 62
Hitta hit

Kontakta Calluna

 

Fakturaadress: Calluna AB, Linköpings slott, 582 28 Linköping alternativt faktura(at)calluna.se
(OBS! märk fakturan med den referensuppgift som projektansvarig har meddelat).

 

Kontaktuppgifter till samtliga medarbetare hittar du på sidan Medarbetare.

Nedan hittar du några utvalda kontaktpersoner inom vissa områden. Finner du ingen lämplig person att kontakta är du varmt välkommen att ringa Callunas växel (013-12 25 75) så leder vi dig till rätt person. 

 

Administration & ekonomi 
   > Marianne Skoglund (Linköping*), 013-46 10 304, marianne.skoglund(at)calluna.se

Ekologiska landskapssamband
   > Oskar Kindvall (Stockholm*), 0730-62 28 73, oskar.kindvall(at)calluna.se
   > John Askling (Linköping*), 0708-12 31 70, john.askling(at)calluna.se

Ekosystemtjänster 
   > Magnus Tuvendal (Stockholm*), 0725-67 30 80, magnus.tuvendal(at)calluna.se
   > Emma Campbell (Linköping*), 0707-24 22 68, emma.campbell(at)calluna.se

Facklig kontaktperson
   > Johan Storck (Linköping*), 0705-12 40 39, johan.storck(at)calluna.se

Forskning & innovation 
   > Jan Olof (J-O) Helldin (Stockholm*), 0706-07 53 22, j-o.helldin(at)calluna.se

Infrastruktur 
   > Annika Stål Delbanco (Malmö*), 0709-50 24 38, annika.delbanco(at)calluna.se
   > Håkan Ignell (Linköping*), 0708-12 31 71, hakan.ignell(at)calluna.se

Miljötillstånd, MKB & artskydd
   > Annika Stål Delbanco (Malmö*), 0709-50 24 38, annika.delbanco(at)calluna.se
   > Elisabeth Lundkvist (Linköping*), 013-46 10 307, 0702-90 30 33, elisabeth.lundkvist(at)calluna.se

Miljöövervakning & provtagning
   > Markus Möller (Stockholm*), 0722-15 18 75, markus.moller(at)calluna.se
   > Andreas Brutemark (Stockholm*), 0702-81 82 77, andreas.brutemark(at)calluna.se

Naturvård
   > Håkan Andersson (Linköping*), 0734-23 11 40, hakan.andersson(at)calluna.se
   > Mova Hebert (Stockholm*), 08-518 077 62, 0725-12 52 91, mova.hebert(at)calluna.se

Naturvärdesinventeringar & artinventeringar
   > Petter Andersson (Stockholm*), 0725-67 38 80, petter.andersson(at)calluna.se
   > Håkan Andersson (Linköping*), 0734-23 11 40, hakan.andersson(at)calluna.se
   > Johan Rydlöv (Malmö*), 0706-48 46 46, johan.rydlov(at)calluna.se

Samhällsplanering & byggande 
   > Elisabeth Lundkvist (Linköping*), 013-46 10 307, 0702-90 30 33, elisabeth.lundkvist(at)calluna.se
   > Anna Sandström (Linköping*), 0708-37 35 36, anna.sandstrom(at)calluna.se

Vattenutredningar 
   > Elisabeth Lundkvist (Linköping*), 013-46 10 307, 0702-90 30 33, elisabeth.lundkvist(at)calluna.se
   > Andreas Brutemark (Stockholm*), 0702-81 82 77, andreas.brutemark(at)calluna.se

 

*Postadresser till respektive kontor finns ute till vänster.